Live uitzending van de Heilige Mis: proef geslaagd!

Zoals in een vorig bericht aangekondigd, maken we plannen om de wekelijkse eucharistie live uit te zenden via Facebook. Deze week hebben we een proefopname gemaakt, die als geslaagd mag beschouwd worden! Je kan ze hier bekijken:

Voorlopig nog op een tijdelijke facebookpagina, hopelijk een van de komende weken op de officiele pagina van onze parochie.

Wat heb je hiervoor nodig:

  • wifi-netwerk in de kerk
  • een oude gsm die op een geschikte plaats vast opgesteld wordt, bv. met een selfie-stick
  • usb-bekabeling voor stroomtoevoer
  • audio-bekabeling naar de versterker van de geluidsinstallatie (let op het juiste gebruik van een jack-kabel van het type OMTP of CTIA)
  • een facebookpagina
  • iemands gsm die als afstandsbediening wordt gebruikt om opname te starten en te stoppen via de TeamViewer-app

Meer technische details vind je hier:

De TeamViewer-app is heel krachtig, want voor de proefopname kon ik zelf niet aanwezig zijn in de kerk, maar via de app kon ik de opname zelfs vanop afstand bedienen!

Geen gedoe dus om telkens de boel te installeren en af te breken, gewoon op de knop duwen en we zijn vertrokken!

Hier zie je de opstelling van de camera in onze kerk (ja, mijn oude gsm was roze, dat klopt).

Verwante berichten

Biecht Een klein artikeltje wijden aan de biecht kan geen kwaad, net voor het begin van de vasten. De biecht is immers het kneusje onder de sacramenten. Biechten is ook het moeilijkste van alle sacramenten, want het vraagt nederigheid en overgave. Andere s...
Witgekalkte daden Op Kerknet las ik het korte verslag van een homilie van paus Franciscus, getiteld "Het christendom is een godsdienst van de daad, niet van het woord". Die titel is een beetje gechargeerd, want de aanklacht gaat over 'lege' woorden, niet over 'het woo...
Opnieuw Innerlijk Leven In 2015 verscheen op dit blog dagelijks een bezinning uit het boek "Innerlijk Leven" van Willem Grossouw. De artikels staan nog steeds online en kunnen vanaf nu opnieuw in een dagelijks ritme, volgens de liturgische kalender, gelezen worden via Alled...

Een mening over “1$s”

Leave a Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *