Geloven Leren

Opinie en tools voor wie begaan is met het katholieke geloof


En de schapen van de kudde zullen verstrooid worden

Ik hou van toevalligheden die met wat goeie wil tekenen van de Heilige Geest kunnen zijn. Als ik naar de mis ga, draag ik, behalve mijn missaal, ook altijd een boekje in mijn zak met een of ander geestelijk werk, waaruit ik in een stil moment, na de communie bijvoorbeeld, een stukje lees. Ditmaal was dat de “Uiteenzetting van de apostolische prediking” van St. Irenaeus en de paragraaf waarop ik het opensloeg was deze:

En Zacharia zegt het zo: ́Zwaard, word wakker tegen mijn Herder, en tegen de Man Die mijn Compagnon is. Sla de Herder, en de schapen van de kudde zullen verstrooid worden. ́ En dit vond plaats toen Hij door de Joden gevangengenomen werd, want alle leerlingen verloochenden Hem, bang dat zij met Hem zouden sterven. Want zij geloofden nog niet standvastig in Hem, totdat zij Hem opgewekt uit de dood gezien hadden.

Uiteenzetting van de Apostolische Prediking

Ik vond het al merkwaardig dat dit stukje verwees naar het lijdensverhaal! Even later opende ik mijn missaal om wat te lezen uit het lange evangelie, dat in de mis niet volledig was gelezen, en terstond viel mijn oog op deze passage, waarin Christus verwijst naar exact dezelfde passage uit de Schriften:

Toen zei Jezus tot hen: “Allen zult gij in deze nacht aanstoot aan Mij nemen, want er staat geschreven: ‘Ik zal de herder slaan en de schapen van de kudde zullen verstrooid worden.’ Maar na mijn verrijzenis zal Ik u voorgaan naar Galilea.”

Als toevalligheid kan dat al tellen, maar er is meer!

Deze Palmzondag trok onze parochie uit in processie. Van de Heilig-Hartkerk in de Lange Beeldekensstraat, waar we de palmtakken wijdden, gingen we in processie naar de Sint-Willibrorduskerk om de Heilige Mis te vieren. Het was volgens de voorzitter van onze Kerkfabriek 50 jaar geleden dat er in Antwerpen-Noord nog een processie was uitgegaan. Zo lang waren de schapen van de kudde, geslagen door het postconciliaire zwaard, verstrooid en durfden ze, net zoals de leerlingen van Jezus na zijn gevangenname, zich niet meer in zijn nabijheid in het openbaar vertonen.

Een heftig profetische wende, mij persoonlijk geopenbaard door twee passages uit teksten die als bij wonder als puzzelstukjes in mekaar vielen!

Hier volgen nog enkele foto’s van de processie, waaraan 75 gelovigen deelnamen, maar volgend jaar minstens het dubbel!

Wijding van de palmtakken in de Heilig-Hartkerk
Processie door de Lange Beeldekensstraat
Intocht in de Sint-Willibrorduskerk

Verwante onderwerpen...